Co w zimowym wydaniu magazynu Warehouse Monitor (edycja ZIMA 2020)?

Kończy się rok, który był dla wielu z nas – tak prywatnie, jak i zawodowo – jednym z najtrudniejszych. Rokiem pandemicznym ze wszystkimi tego konsekwencjami. Czy ma to odzwierciedlenie w tym wydaniu? Trochę na pewno tak… W wydaniu zamykającym 2019 rok prawdopodobnie nawet nie wpadlibyśmy na to, by pochylać się nad wydarzeniami online, a obecnie jest to jakiś standard. Co się nie zmieniło? Poziom optymizmu, z jakim spoglądamy na nadchodzące miesiące i przeświadczenie, że jeszcze trochę wytrwałości i będzie znów dobrze.

W sekcji Barometr piszemy o nowo projektowanym kalendarzu istotnych wydarzeń branżowych w 2021 roku, takich jak na przykład targi LogiMAT w Stuttgarcie czy targi ITM/Modernlog w Poznaniu. Organizatorzy podają bardzo konkretne daty i wstępny plan merytoryczny, ale nikt pewnie – po doświadczeniach kończącego się roku – nie ma wątpliwości, że takie sformułowania jak „na pewno”, „na 100 procent” mogą być dziś na wyrost. W każdym razie – trzymamy kciuki za powrót do targowej i konferencyjnej normalności i za to, aby wszystkie plany organizatorów po prostu wypaliły.

Piszemy też o jesiennym wydarzeniu cyklicznym „Dniu Otwartym Jungheinrich Polska”, które tym razem odbyło się na platformie online. Jak zatem sprawdziła się wirtualna formuła spotkania, które jest swoistą hybrydą merytorycznej konferencji i minitargów?

Dział Intralogistyka – takie to czasy… – również otwieramy doniesieniami ze świata online. Przedstawiliśmy tam bowiem redakcyjny raport z wirtualnej premiery jak najbardziej realnego wózka STILL RX 60. W październiku „byliśmy” bowiem na konferencji, podczas której premierowo zaprezentowano najnowszą wersję tego popularnego urządzenia. Zachęcam do lektury, ta premiera bowiem jest jedną z najistotniejszych dla polskiego rynku intralogistyki, który systematycznie przechodzi z napędów spalinowych na elektryczne.

W sekcji IT w magazynie polecam analizę, którą przygotował dr Maximilian Beinofer, Head of Cognitive Systems Development w TGW. Sztuczna inteligencja (AI) już dziś upraszcza wiele dziedzin naszego codziennego życia. Badania natomiast wskazują, że w przyszłości będzie również odgrywać kluczową rolę w intralogistyce. Na rynku istnieją już dobre przykłady udanych wdrożeń – na przykład w obszarze kompletacji zamówień – warto je poznać.

W dziale Obiekty przemysłowe prezentujemy obszerny raport podsumowujący pierwszy (i oby ostatni) pandemiczny rok na rynku nieruchomości magazynowych i logistycznych. I okazuje się, że był to bardzo dobry (być może rekordowy) czas dla sektora. Rozpędzająca się jeszcze bardziej niż dotychczas branża e-commerce, stanowiła dodatkowy impuls rozwojowy dla rynku. Ale nie był to jedyny istotny trend, który z czasem będzie rzutował na dalszy rozwój sytuacji.

Dostęp do e-wydania dla prenumeratorów i zalogowanych użytkowników serwisu

Tagi: automatyka magazynowa, case study, centrum logistyczne, dystrybucja, logistyka, magazyn, magazynier, operator logistyczny, palety, regały, studia przypadków, system wms, wózek widłowy, wózki widłowe

         

COPYRIGHT © Warehouse Monitor 2022

 

Background Image

Header Color

:

Content Color

:

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub w konfiguracji usługi. Polityka prywatności.