Co w nowym wydaniu magazynu „Warehouse Monitor” (edycja Zima 2022)?

Tym wydaniem kończymy 2022 rok i z nadzieją spoglądamy już na nadchodzący 2023. Czas zatem na podsumowania, prognozy i dużą dawkę praktycznej wiedzy. W sekcji Obiekty przemysłowe mamy dwa obszerne rynkowe podsumowania, raporty analityczne. Pierwszy przygotowany przez ekspertów z AXI Immo – to przekrojowe podsumowanie ostatniego zakończonego pełnego kwartału (III) na rynku nieruchomości przemysłowych. Drugi z tekstów to obszerny raport przygotowany przez analityków z Colliers. Wyliczają oni 10 kluczowych (w ich ocenie, ale w większości przypadków jestem gotów im przyklasnąć) wydarzeń na rynku magazynowym. Pięć z nich to zjawiska, które towarzyszyły nam w 2022 roku, a kolejnych pięć to zaobserwowane kształtujące się trendy, które mogą być niezwykle istotne w nadchodzącym 2023 roku. Chciałbym dodać – oby te prognozy się sprawdziły, bo to oznaczałoby, że świat jest - mimo wszystko – w pewien sposób przewidywalny. Kilkanaście miesięcy temu, pisząc wstępniak do wydania kończącego 2021 rok, nawet nie przypuszczałem, że już niedługo będziemy tak często odmieniać – tak w rozmowach prywatnych, jak i zawodowych – słowo: „wojna”… 

W poprzednim – jesiennym – wydaniu magazynu „Warehouse Monitor” zaprezentowaliśmy Państwu sporo testów najnowszych urządzeń przemysłowych - w sumie kilkadziesiąt stron opisujących aż 18 rozwiązań intralogistycznych – na dodatek tych najbardziej innowacyjnych, z których część jeszcze nie trafiła nawet na polski rynek. W tym wydaniu idziemy za ciosem. I do poprzedniego zestawu dokładamy kilka kolejnych materiałów relacjonujących testy IFOY Award (wiarygodnego, odbywającego się od ponad dekady, międzynarodowego konkursu nagradzającego rozwiązania intralogistyczne). Tym razem – w sekcji Testy – przygotowaliśmy 6 artykułów – w tym kilka testów poświęconych rozwiązaniom automatycznym (AGV, robotom). Nie zabrakło też testów wózków widłowych – w tym wielokierunkowego urządzenia Combilift, wózków wysokiego składowania, czy autonomicznego ciągnika elektrycznego od easyMile. 

W sekcji Intralogistyka polecam nie tylko artykuły opisujące nowe rozwiązania i wdrożenia, ale również i te, które relacjonują istotne rynkowe wydarzenia. W Hamburgu firma STILL w trakcie międzynarodowej konferencji dla mediów branżowych zaprezentowała nowe inteligentne rozwiązania w zakresie energii i zrównoważonego rozwoju oraz dwie nowe linie produktów. Patrząc na listę poruszonych tam wątków, widać, że plan jest niezwykle ambitny, a wiele założeń trudno inaczej określić niż mianem: rewolucyjne.

Wybraliśmy się również w okolice Wrocławia. Po dwóch latach pandemicznej przerwy Dni Otwarte Jungheinrich wróciły do gościnnego magazynu firmy w Bielanach Wrocławskich. W dniach 5 oraz 6 października odbyła się kolejna edycja eventu, tym razem pod hasłem „Nowa moc intralogistyki”. Było elektrycznie, efektywnie, ekologicznie i ergonomicznie, czyli zgodnie z trendami rynkowymi.

W dziale LAB polecam między innymi obszerną analizę ekspercką, której tytuł już sporo wyjaśnia: „10 najważniejszych trendów SCM na 2023 rok”. Specjaliści SCM z firmy informatycznej Setlog opracowali – po przeprowadzeniu licznych analiz i dyskusji – zestaw prognoz, które mogą stanowić podpowiedź dla menedżerów logistyki i magazynowania na różnych szczeblach zarządczych. Ralf Duester, członek zarządu Setlog, podkreśla w tym artykule, iż: „odporność jest teraz ważniejsza niż cena”.

 

 

Tagi: automatyka magazynowa, case study, centrum logistyczne, dystrybucja, logistyka, magazyn, magazynier, operator logistyczny, palety, regały, studia przypadków, system wms, wózek widłowy, wózki widłowe

         

COPYRIGHT © Warehouse Monitor 2022

 

Background Image

Header Color

:

Content Color

:

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub w konfiguracji usługi. Polityka prywatności.