181 felietonów logistycznych i porad uznanych ekspertów

 

Oddajemy w ręce Czytelników tegoroczne wydanie „Vademecum rozwiązań i dobrych praktyk w logistyce magazynowej” (edycja 2016). Wydawnictwo z roku na rok znacząco zwiększa liczbę tekstów i autorów, którzy dla nas przygotowują fachowe materiały.  Bieżące wydanie (w tradycyjnej drukowanej wersji lub w e-wydaniu) to niezwykle obszerny zbiór oryginalnych 181 tekstów napisanych przez 47 autorów – praktyków, ekspertów, a przede wszystkim pasjonatów rynku logistycznego.

Warto przypomnieć samą ideę „Vademecum…”. Jest to maksymalnie subiektywny, autorski, przewodnik po świecie idei, strategii, rozwiązań technicznych i zarządczych, a także referencyjnych praktyk w obszarze logistyki magazynowej. Sama idea „Vademecum…” oparta jest nie tyle na wyjaśnieniu literalnego znaczenia opisywanych zagadnień, ale na pokazaniu ich w praktycznym kontekście, koncentrując się na tym, jaki mają one wpływ na obszar logistyki magazynowej, a w finalnym efekcie – na kondycję całej firmy. Takimi wytycznymi kierowali się autorzy.

Tegoroczne wydanie składa się aż z 17 działów, w których jest umieszczonych średnio po kilkanaście tekstów. Zaczynając od tematów związanych z budową strategii rozwoju logistyki w firmie, poprzez tematykę składowania, automatykę magazynową, zarządzanie flotą wózków widłowych, paletami… Nie zabrakło też zagadnień ze sfery usług logistycznych – a więc serwisu, logistyki kontraktowej, budowy powierzchni logistycznych i przemysłowych. Sporą część „Vademecum…” poświęcamy informatyzacji logistyki magazynowej. Nie zabrakło również tematyki magazynowego bezpieczeństwa. 

Rzecz jasna, publikacja ta nie rości sobie praw do tego, aby wyczerpać poszczególne tematy, uznając, że w każdym z działów poruszono wszystkie najważniejsze zagadnienia, a zaproponowany sposób jest jedynym obowiązującym. Nic podobnego. A niech świadczy o tym to, jak dużo w tegorocznej edycji przybyło nowych zagadnień i opisanych problemów.

 

Kliknij i czytaj e-wydanie „Vademecum…” – edycja 2016

Tagi: automatyka magazynowa, case study, centrum logistyczne, dystrybucja, logistyka, magazyn, magazynier, operator logistyczny, palety, regały, studia przypadków, system wms, wózek widłowy, wózki widłowe

         

COPYRIGHT © Warehouse Monitor 2020

 

Background Image

Header Color

:

Content Color

:

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub w konfiguracji usługi. Polityka prywatności.