Co w wiosennym wydaniu magazynu Warehouse Monitor (edycja WIOSNA 2021)?

Postanowiliśmy, że w tym wydaniu (wciąż pandemicznym...) skupimy się głównie na pozytywnych informacjach, jak na wiosenne wydanie przystało. Dlatego na start dobra wiadomość – również w tym roku udało się przeprowadzić intralogistyczny test IFOY Award (to już dziewiąta edycja) w sposób jak najbardziej „analogowy”! Tym razem na terenie targów w Dortmundzie. To właśnie tam, w hali numer 4, powstał prawdziwy i profesjonalny tor testowy (o powierzchni około 8,5 tys. metrów kwadratowych). To na nim blisko 100 ekspertów sprawdzało (w dniach 22-26 marca) produkty i rozwiązania nominowane do nagrody IFOY. A wszystko – rzecz jasna – w bardzo restrykcyjnym reżimie sanitarnym. Spore grono uczestniczyło też w wydarzeniu (prezentacje, dyskusje) w formule online. Również i my jak co roku wzięliśmy udział w pracach międzynarodowego jury. 17 nominowanych rozwiązań szczegółowo opisujemy – w dziale Intralogistyka – w 17 obszernych artykułach. Polecam lekturę, bo to zbiór niezwykle interesujących, innowacyjnych urządzeń – świetnie pokazujących to, w jakim miejscu znajduje się dziś branża.  

W sekcji Obiekty przemysłowe mamy natomiast zestaw informacji o stopniowym i bardzo konsekwentnym „zazielenianiu się” polskich magazynów. To nie są bynajmniej deklaracje, ale konkrety. Pozytywny, proekologiczny (i tym samym propracowniczy trend dotarł do stref przemysłowych i temu zjawisku – w naszej ocenie – można tylko przyklasnąć.

W dziale Automatyzacja mamy – tradycyjnie już – kilka nowych studiów przypadków. Piszemy chociażby o inwestycji w technologię sortowania, która warta jest w sumie ponad miliard złotych. Jest też artykuł o tym, jak przebiegała rozbudowa centrum logistycznego firmy produkcyjnej Kracht i jakim cudem udało się to zrobić bez przerw w bieżącej produkcji. Jest również case study, z którego możemy dowiedzieć się, jak zautomatyzowano centrum dystrybucyjne Engelbert Strauss.

W sekcji Logistyka kontraktowa polecam panel ekspercki, którego tematem wiodącym jest outsourcing logistyczny. Natomiast w dziale IT w magazynie mamy obszerne studium przypadku opisujące kulisy tego, jak producent odzieży sportowej systemowo poprawił efektywność logistyki.

Kliknij i czytaj magazyn Warehouse Monitor - edycja WIOSNA 2021 (dostęp do e-wydania dla prenumeratorów i zalogowanych użytkowników serwisu)

 

 

Tagi: automatyka magazynowa, case study, centrum logistyczne, dystrybucja, logistyka, magazyn, magazynier, operator logistyczny, palety, regały, studia przypadków, system wms, wózek widłowy, wózki widłowe

         

COPYRIGHT © Warehouse Monitor 2022

 

Background Image

Header Color

:

Content Color

:

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub w konfiguracji usługi. Polityka prywatności.