Co w letnim wydaniu magazynu „Warehouse Monitor”? (Edycja LATO 2021)

Hasło: „jeszcze więcej praktyki!” - towarzyszyło nam w czasie przygotowywania tego wydania (i planowania kolejnych edycji). Stąd też pojawiła się nowa sekcja w magazynie: Testy. Na dobry początek publikujemy 9 testów urządzeń z szeroko rozumianej intralogistyki. Mowa tu o  najnowszych rozwiązaniach (niektóre jeszcze nie trafiły na polki rynek), które poddane zostały sprawdzianom na torze w Dortmundzie w ramach IFOY Award. Testowane przez nas (i opisywane) są nie tyko wózki widłowe, ale też rozwiązania AGV, drony przemysłowe, automatyka, czy wreszcie - specjalistyczne oprogramowanie. Działamy (a współpraca ta trwa już blisko 9 lat) ze wsparciem profesjonalnych i cenionych w Europie testerów (odpowiadają za techniczne pomiary i odnoszą swoje oceny do porównywalnych rozwiązań w danej kategorii rynkowej). Opieramy się też na opiniach przedstawicieli wiodących instytutów naukowych (w tym Instytutu Fraunhofera), tak by móc w odpowiedni (i odpowiedzialny) sposób oszacować realny poziom innowacyjności danego produktu bądź usługi.

W sekcji Barometr mamy wyjątkowy wywiad z Gordonem Riske, prezesem zarządu organizacji VDMA Material Handling and Intralogistics. To jedna z najważniejszych instytucji branżowych na świecie. Sporo miejsca w tej rozmowie poświęcił on chociażby roli, jaką odgrywają startupy (i ich pomysły) w branży logistycznej.

W dziale Obiekty przemysłowe jest podsumowanie I kwartału i analiza poświęcona dynamicznie rozwijającej się sekcji rynku nieruchomości komercyjnych - miejskich magazynów.

Dział Automatyzacja to przede wszystkim studia przypadków. Jest na przykład opis wdrożenia systemu AutoStore w magazynach XXL.

Jest też artykuł o wdrożeniu w firmie Spiroflex z Mielca, która poszukiwała kompleksowego rozwiązania pozwalającego na planowanie produkcji i usprawnienie przepływu materiałów z magazynu blach do maszyn obrabiających arkusze blach.
Opisujemy też start działań najnowocześniejszego europejskiego magazynu centralnego znanej firmy sportowej Puma.

A to tylko niektóre ze studiów przypadków z bieżącego wydania magazynu. 

Kliknij i czytaj magazyn Warehouse Monitor - edycja LATO 2021 (dostęp do e-wydania dla prenumeratorów i zalogowanych użytkowników serwisu)

Tagi: automatyka magazynowa, case study, centrum logistyczne, dystrybucja, logistyka, magazyn, magazynier, operator logistyczny, palety, regały, studia przypadków, system wms, wózek widłowy, wózki widłowe

         

COPYRIGHT © Warehouse Monitor 2022

 

Background Image

Header Color

:

Content Color

:

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub w konfiguracji usługi. Polityka prywatności.