Co w nowym wydaniu magazynu „Warehouse Monitor” (edycja: Zima 2021)?

Nasz dział Barometr to miejsce w magazynie, w którym piszemy nie tylko o ważnych branżowych inicjatywach, nowatorskich pomysłach, istotnych wydarzeniach (chociażby o starcie kolejnej edycji IFOY Award). Prezentujemy tam także wiedzę będącą efektem autorskich badań i sondaży. W bieżącym wydaniu mamy raport opisujący wyniki ósmej już edycja Barometru inwestycyjnego (na rok 2022). Jesienią, gdy w polskich firmach są przygotowywane budżety, prosimy właścicieli, managerów, szefów, aby odpowiedzieli na kilka pytań związanych z zakresem planów inwestycyjnych ich firm w logistykę magazynową. W tekście piszemy o tym, czego się dowiedzieliśmy w kontekście planów na 2022 r.

W dziale Obiekty przemysłowe mamy zestaw tekstów związanych z inwestycjami w nowoczesne magazyny. Zaproszeni przez nas eksperci piszą nie tylko o nowo powstających miejskich magazynach, ale też o obiektach „szytych na miarę” i o budownictwie przemysłowym, które jest odpowiedzialne społecznie i zgodne z zasadami współczesnej ekologii.

Dział Automatyzacja to przede wszystkim studia przypadków – głównie skoncentrowane na poprawie efektywności pracy magazynu i centrum logistycznego. Tym razem mamy dla Was między innymi opis inwestycji dla Elotec. O ile dzisiaj pomysł inteligentnego, automatycznego, magazynu nie wzbudza zbyt wielu emocji, to jeszcze na początku XXI wieku był on czymś zupełnie nowym i zaskakującym. Warto więc przeczytać o firmie, która już kilkanaście lat temu zdecydowała się na inwestycyjną rewolucję.

W dziale Intralogistyka też mamy sporo studiów przypadków. Chociażby tekst opisujący, jak w odpowiedzi na potrzebę zwiększenia liczby składowanych komponentów oraz polepszenia efektywności kompletacji firma Siemens wdrożyła rozwiązanie łączące zautomatyzowany magazyn małych części, przenośniki, windy i wysokie regały zasilane reach truckami.

W sekcji IT w magazynie polecam natomiast tekst o tym, jak w ekspresowym tempie postanowiono wdrożyć system wspomagający zarządzanie magazynem w Recht Kontraktlogistik. W lutym 2021 r. przedsiębiorstwo przejęło pusty magazyn w Castrop-Rauxel. Celem firmy było uruchomienie tej lokalizacji w ciągu zaledwie kilku tygodni…

Dostęp do e-wydania dla prenumeratorów i zalogowanych użytkowników serwisu

 

Tagi: automatyka magazynowa, case study, centrum logistyczne, dystrybucja, logistyka, magazyn, magazynier, operator logistyczny, palety, regały, studia przypadków, system wms, wózek widłowy, wózki widłowe

         

COPYRIGHT © Warehouse Monitor 2022

 

Background Image

Header Color

:

Content Color

:

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub w konfiguracji usługi. Polityka prywatności.