Powierzchnie magazynowe

Biuro Inwestycji Kapitałowych S.A.
ul. Albatrosów 2
30-716 Kraków
tel. +48 12 651 82 80
biuro@bik.com.pl


Firma Biuro Inwestycji Kapitałowych S.A. z siedzibą w Krakowie została założona w 1996 roku. Z powodzeniem funkcjonuje na rynku nieruchomości komercyjnych jako deweloper, specjalizujący się w budowie i wynajmie nowoczesnych powierzchni magazynowych. Począwszy od 2010 Spółka w ramach ekspansji rozpoczęła zdobywanie kolejnych rynków komercyjnych, inwestując w budowę obiektów handlowych.

Grupa BIK do tej pory zrealizowała inwestycje magazynowe w Krakowie, Ożarowie Mazowieckim, Pruszczu Gdańskim, Sosnowcu i Wrocławiu. Nowe projekty obejmują rozbudowę centrów logistycznych we Wrocławiu o 22,5 tys. m2 oraz w Sosnowcu o 14 tys. m2 nowoczesnej powierzchni komercyjnej. Obie inwestycje położone są w bardzo popularnych regionach magazynowych kraju w bezpośrednim sąsiedztwie autostrad i dróg ekspresowych.

Grupa BIK prowadzi działalność zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, z troską o środowisko naturalne. Budowane obiekty przystosowane są do wykorzystywania odnawialnych źródeł energii. Stosowane jest w nich m.in. energooszczędne oświetlenie LED. Montowana jest również instalacja do ładowania samochodów elektrycznych. Wysoki poziom bezpieczeństwa zapewnia m.in. montaż systemu monitoringu służącego do ciągłej kontroli dachów płaskich oraz zapobiegania ich przeciążeniom.

Grupa zarządza aktualnie czterema parkami logistycznymi: Centrum Logistycznym Kraków I, Centrum Logistycznym Kraków II, BIK Park Sosnowiec II oraz BIK Park Wrocław I.

Colliers Poland Sp. z o.o.
pl. Piłsudskiego 3
00-078 Warszawa
tel. 22 331 78 00
poland@colliers.com

Colliers jest wiodącą firmą doradczą oferującą szeroki wachlarz usług na rynku nieruchomości komercyjnych. Działa w 65 krajach, w których zatrudnia ponad 15 000 specjalistów.

W Polsce firma jest obecna od 1997 roku. Posiada biura w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, Gdańsku, Katowicach i Łodzi.

Dział Powierzchni Logistycznych i Przemysłowych w polskim oddziale Colliers tworzy ponad 20 profesjonalistów. Współpracując z naszymi doradcami zyskasz:

  • negocjacje najkorzystniejszych warunków transakcji,
  • doradztwo oraz koordynację całego procesu,
  • opracowanie optymalnego rozwiązania pod względem lokalizacji i kosztów,
  • dostęp do rozległej i aktualnej wiedzy o rynku,
  • raporty rynkowe oraz strategię uwzględniającą Twoje indywidualne potrzeby,
  • poufność i bezpieczeństwo transakcji,
  • pakiet usług doradczych Across Industrial sprofilowany według Twoich potrzeb, wypracowany przez ekspertów z różnych sektorów.

Dział Powierzchni Logistycznych i Przemysłowych jest niekwestionowanym liderem polskiego rynku magazynowego, wyróżnionym licznymi nagrodami przyznanymi na prestiżowych konkursach, takich jak CEEQA, Eurobuild, Outsourcing Stars.

Porozmawiajmy o najlepszym rozwiązaniu dla Ciebie.

DL Invest Group
ul. Wrocławska 54 (budynek DL Piano)
40-217 Katowice
+48 32 253 00 95
biuro@dlinvest.pl

www.dlinvest.pl

 

DL Invest Group jest jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się inwestorów i deweloperów działających na rynku nieruchomości komercyjnych. W portfolio grupy kapitałowej znajdują się centra biurowe, centra logistyczne oraz centra handlowe, składające się na portfel aktywów obejmujący ok. 2.000.000 metrów kwadratowych nieruchomości.

Kluczową role w strategii DL Invest Group odgrywają centra logistyczno-magazynowe funkcjonujące pod marką DL Invest Park. Wsłuchanie się w potrzeby najemców oraz uważne śledzenie trendów na rynku powierzchni magazynowych owocują obiektami o najwyższym standardzie klasy A, gwarantującymi pełną infrastrukturę towarzyszącą i szereg udogodnień dla użytkowników nieruchomości. Powierzchnie magazynowe oferowane przez DL Invest Group mają zagwarantowaną możliwość ekspansji oraz elastycznej aranżacji. Ofertę DL Invest Group wzbogacają obiekty w formule built-to-suit oraz small business unit.

 

Obiekty wyposażone są w pełną infrastrukturę przylegającą, w tym zwłaszcza w bezkolizyjne węzły komunikacyjne zapewniające bezpośrednie połączenie z najważniejszymi w regionie drogami krajowymi i wojewódzkimi, dzięki czemu możliwa jest optymalizacja czasu, zasobów i kosztów. Parki logistyczne DL Invest Park zapewniają komfort pracownikom nie tylko w zakresie ergonomii pracy, ale również dzięki ponadstandardowym rozwiązaniom, np. kantynom pracowniczym czy terenom rekreacyjnym, pozwalając najemcom budować swój employer branding.

Jedną z wiodących inwestycji jest park logistyczny w Psarach, który docelowo liczyć ma prawie milion metrów kwadratowych powierzchni, co czyni go jednym z największych centrów logistycznych w Polsce. Przyjęta strategia, zakładająca pełną własność wszystkich realizowanych projektów, a co za tym idzie, gwarancję wysokiej jakości i wartości – zaowocowała zaufaniem takich kontrahentów jak Hutchinson Poland, Gefco, Stokrotka, Still czy Media Expert.

P3 Logistic Parks Sp. z o.o.
ul. Złota 59
Lumen Building, 6th Floor
00-120 Warszawa
tel: +48 22 828 42 89
fax. +48 22 222 35 22
info@p3parks.com

P3 Logistic Parks to długoterminowy właściciel i deweloper europejskich nieruchomości magazynowych. Firma posiada centralę w Pradze i biura w dziewięciu innych krajach na terenie całej Europy. Naszą misją jest zapewnienie klientom magazynów doskonałych możliwości najmu w najwyższej jakości obiektach położonych w kluczowych lokalizacjach logistycznych. Posiadamy parki logistyczne w 13 krajach na terenie całej Europy, zarządzając ponad 5,3 mln m2 aktywów i rozległym bankiem gruntów pozwalającym na dalszy rozwój.

W Polsce P3 posiada dziesięć parków logistycznych oraz dysponuje bankiem ziemi pozwalającym na wybudowanie kolejnych inwestycji w ramach istniejących parków. Parki P3 zlokalizowane są pod Poznaniem, w okolicach Piotrkowa Trybunalskiego, w Łodzi, Mszczonowie, Gdańsku, Wrocławiu oraz w podwarszawskim Błoniu i Grodzisku.

Ze względu na swoją lokalizację obiekty P3 pozwalają na prowadzenie zarówno tradycyjnych proce- sów logistycznych, jak i na obsługę logistyki ostatniej mili. P3 buduje zrównoważone ekologicznie magazyny, spełniające najwyższe standardy międzynarodowe.

Tagi: automatyka magazynowa, case study, centrum logistyczne, dystrybucja, logistyka, magazyn, magazynier, operator logistyczny, palety, regały, studia przypadków, system wms, wózek widłowy, wózki widłowe

         

COPYRIGHT © Warehouse Monitor 2022

 

Background Image

Header Color

:

Content Color

:

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub w konfiguracji usługi. Polityka prywatności.