Elektryka, czyli nieustanna ewolucja

Elektryka, czyli nieustanna ewolucja

Nie da się ukryć, że na całym świecie poszukujemy alternatywnych źródeł zasilania. Przemysł motoryzacyjny szybko przechodzi na napęd całkowicie elektryczny. Świat transportu bliskiego i przeładunku materiałów jest już od dłuższego czasu zelektryfikowany, ale wraz z rozwojem technologii wciąż podążamy w nowych kierunkach.

Rynek urządzeń magazynowych staje się coraz bardziej globalny. Do wyścigu przystępuje oraz większa liczba uczestników, którzy chcą mieć swój udział w rynku. Aktualnie gorącym tematem jest penetracja historycznych rynków Europy i Ameryki przez marki chińskie.

Obecnie można powiedzieć, że ¼ wózków widłowych sprzedawanych w UE i USA pochodzi z Chin. Pomimo tego trendu musimy podkreślić, że historyczne marki, które są obecne na rynkach międzynarodowych od wielu lat, nie pozostają w tyle. Co roku oferują nowe produkty oparte na nowatorskich rozwiązaniach technicznych, zarówno w zakresie podzespołów, jak i parametrów.

TVH cały czas na dobrej drodze

Jako globalny gracz na rynku nie możemy pozostać w tyle za jakąkolwiek innowacją. Prowadzimy nieustannie rozpoznanie najważniejszych produktów i rozwiązań technologicznych. Nie robimy tego jednak tak po prostu. Wszystkie nowe części muszą przejść dokładne testy, zanim dodamy je do swojego asortymentu. Zawsze skupiamy się na wielu aspektach, takich jak np. jakość, dostępność i cena.

Bardzo nam zależy, aby utrzymać pozycję lidera na rynku posprzedażnym, niezależnie od nowych tendencji i produktów, nad którymi trzeba pracować. Jeżeli chodzi o części zamienne, zawsze można na nas polegać – bez względu na posiadaną maszynę, markę czy model.

Jeśli klient ma w swojej flocie maszynę najnowszej generacji, nie ma powodów do obaw.  Zadania i rozwój konieczne do oferowania nowych części zamiennych trwają w TVH już od jakiegoś czasu. To znaczy, że z dużym prawdopodobieństwem produkt lub rozwiązanie poszukiwane przez klienta jest już dostępne w naszych magazynach. Wystarczy złożyć zamówienie, a my zajmiemy się resztą.

Nieustannie staramy się poszerzać naszą ofertę, nasze portfolio wózków widłowych. Niezależnie od tego, czy chodzi o nowe części, nowe marki czy nowe rodzaje urządzeń.

Upadek silników spalinowych

Wygląda na to, że znaczenie wózków spalinowych (IC) na całym świecie maleje. Tylko jedna trzecia sprzedanych w ostatnich latach wózków to jednostki z silnikami spalinowymi. Czołowe marki rynku europejskiego i amerykańskiego od lat kierują rynek w stronę modeli elektrycznych – na niekorzyść spalinowych wózków widłowych.

Natomiast w regionie APAC i w Chinach wózki spalinowe nadal stanowią większość sprzedaży. Możliwe więc, że rosnąca penetracja chińskich marek w UE i Ameryce jest spowodowana popytem na silniki spalinowe, które są tańsze i doskonale nadają się do mniej intensywnego użytkowania. Są zatem niezbędne dla pewnego segmentu użytkowników.

Dlaczego TVH cały czas jest nieodzownym partnerem

W TVH w sposób perspektywiczny pracujemy nad częściami zamiennymi na najważniejsze rynki i do najważniejszych marek i modeli. Ale nie martw się – jeżeli producentem Twojej maszyny nie jest jedna z głównych marek, i tak jest szansa, że będziemy mogli Ci pomóc!

Mamy na stanie wiele części zamiennych i stale poszukujemy możliwości poszerzenia asortymentu. Od najmniejszych przełączników po dźwignie sterujące, opony, części hydrauliczne, elementy silnika… Wszystko to mamy!

Tekst: Eksperci firmy TVH

Zdjęcie: TVH