Elektryka, nieustanna ewolucja – także w dziedzinie transportu wewnętrznego

Elektryka, nieustanna ewolucja – także w dziedzinie transportu wewnętrznego

Cały czas poszukujemy alternatywnych źródeł zasilania. Przemysł motoryzacyjny szybko przechodzi na napęd całkowicie elektryczny. Świat transportu bliskiego i przeładunku materiałów jest już od dłuższego czasu zelektryfikowany, ale wraz z rozwojem technologii wciąż podążamy w nowych kierunkach.

Globalizacja i jej wyzwania

Rynek urządzeń magazynowych staje się coraz bardziej globalny. Do wyścigu przystępuje coraz większa liczba uczestników, którzy chcą mieć swój udział w rynku. Aktualnie gorącym tematem jest penetracja historycznych rynków Europy i Ameryki przez marki chińskie. Obecnie można powiedzieć, że jedna czwarta wózków widłowych sprzedawanych w UE i USA pochodzi z Chin. Pomimo tego trendu musimy podkreślić, że historyczne marki, które są obecne na rynkach międzynarodowych od wielu lat, nie pozostają w tyle.

Co roku oferują nowe produkty oparte na nowatorskich rozwiązaniach technicznych, zarówno w zakresie podzespołów, jak i parametrów. Głównym przedmiotem zainteresowania każdej z obecnych na rynku firm są badania i opracowywanie nowych źródeł zasilania: elektrycznych, hybrydowych i wodorowych.

TVH cały czas na dobrej drodze

Jako globalny gracz na rynku nie możemy pozostać w tyle za jakąkolwiek innowacją. Prowadzimy nieustannie rozpoznanie najważniejszych produktów i rozwiązań technologicznych. Chodzi nam o to, aby jak najszybciej rozpocząć pracę nad tymi elementami i móc je udostępnić klientom. Nie robimy tego jednak tak po prostu.

Wszystkie nowe części muszą przejść dokładne testy, zanim dodamy je do swojego asortymentu. Zawsze skupiamy się na wielu aspektach, takich jak np. jakość, dostępność i cena. Bardzo nam zależy, aby utrzymać pozycję lidera na rynku posprzedażnym, niezależnie od nowych tendencji i produktów, nad którymi trzeba pracować. Jeżeli chodzi o części zamienne, zawsze można na nas polegać – bez względu na posiadaną maszynę, markę czy model. Jeśli klient ma w swojej flocie maszynę najnowszej generacji, nie ma powodów do obaw. Badania i rozwój konieczne do oferowania nowych części zamiennych trwają w TVH już od jakiegoś czasu. To znaczy, że z dużym prawdopodobieństwem produkt lub rozwiązanie poszukiwane przez klienta jest już dostępne wnaszych magazynach.

Wystarczy złożyć zamówienie, a my zajmiemy się resztą. Nieustannie staramy się poszerzać naszą ofertę, nasze portfolio wózków widłowych i urządzeń magazynowych. Niezależnie od tego, czy chodzi o nowe części, nowe marki czy nowe rodzaje urządzeń.

TVH – nieodzowny partner

W sposób perspektywiczny pracujemy nad częściami zamiennymi na najważniejsze rynki i do najważniejszych marek i modeli. Ale nie martw się – jeżeli producentem Twojej maszyny nie jest jedna z głównych marek, i tak jest szansa, że będziemy mogli Ci pomóc! Mamy na stanie wiele części zamiennych i stale poszukujemy możliwości poszerzenia asortymentu. Całkowita liczba znanych numerów części – wszystkich naszych maszyn – wynosi ponad czterdzieści sześć milionów!

Ta ogromna liczna znanych numerów katalogowych oznacza, że mamy w magazynie znacznie więcej niż tylko części do konserwacji ogólnej. Możemy dostarczyć filtry, oleje silnikowe i przekładniowe, płyn chłodzący… ale możemy również pomóc w sprawie wszelkiego rodzaju części. Od najmniejszych przełączników po dźwignie sterujące, opony, części hydrauliczne, elementy silnika… Wszystko to mamy!

Dział: Intralogistyka

Autor: Eksperci TVH

Zdjęcie: TVH