5 funkcjonalnych rozwiązań z nowej oferty Cilico Microelectronics

5 funkcjonalnych rozwiązań z nowej oferty Cilico Microelectronics

Firma Koncept-L S.A. zyskała miano oficjalnego dystrybutora rozwiązań Auto ID marki Cilico Microelectronics Co., Ltd. Tym samym portfolio produktów zostało wzbogacone o takie urządzenia jak terminale danych, komputery mobilne, czytniki RFID czy tablety, które znajdują zastosowanie w najrozmaitszych branżach, jak np. logistycznej, przemysłowej, handlowej czy medycznej.

IOT800 – nowoczesny bezprzewodowy czytnik kodów

Cilico IOT800 to innowacyjny, bezprzewodowy czytnik kodów 1D i 2D, który umożliwia precyzyjny odczyt danych i łatwe zarządzanie nimi w chmurze. Wysoka wydajność oraz atrakcyjne wzornictwo sprawiają, że urządzenie idealnie odnajdzie się w takich miejscach jak biura, hotele, księgarnie, butiki, restauracje, supermarkety czy magazyny oraz wszędzie tam, gdzie liczy się niezawodność i dokładność. Skaner Cilico dostępny jest w trzech wersjach kolorystycznych: białej, czerwonej oraz błękitnej. IOT800 radzi sobie nawet z odczytem uszkodzonych lub słabej jakości kodów. A zeskanowane dane możemy podejrzeć na 1,54 calowym wyświetlaczu. Dzięki zaawansowanym opcjom personalizacji mamy możliwość dostosowania funkcji czytnika do potrzeb użytkownika. Urządzenie zapewnia takie opcje łączności jak Wi-Fi, Bluetooth 4.1 oraz USB i jest kompatybilne z systemami Windows, Android, Mac OS oraz iOS. Bezprzewodowa konstrukcja daje dużą swobodę pracy nawet przez cały dzień, bowiem skaner możemy doładować w każdym momencie za pomocą estetycznej podstawki. Pełne naładowanie akumulatora zajmuje 4 godziny.

CM550X – all in one, czyli model wielofunkcjonalny

Komputer mobilny Cilico CM550X zdeTo jest kombinacją wielofunkcyjnego przenośnego komputera oraz drukarki. Dzięki niemu natychmiastowo wydrukujemy etykietę lub paragon z prędkością 20 mm/s w dowolnym miejscu i czasie. Natomiast 5-calowy wyświetlacz urządzenia daje dużą czytelność i komfort obsługi. A ta jest wyjątkowo prosta i intuicyjna również z powodu systemu operacyjnego zawiadującego komputerem – Android. CM550X zapewnia szeroki wybór modułów komunikacji, takich jak Wi-Fi 2.4GHz & 5GHz, 4G/LTE, NFC czy Bluetooth. Istnieje także możliwość wyposażenia urządzenia w opcjonalny czytnik kodów 1D oraz 2D, a także RFID UHF, co znacząco poszerzy zakres jego funkcjonalności. Zaawansowane rozwiązania jak rozpoznawanie twarzy, czytnik linii papilarnych, 13-megapikselowa kamera sprawiają, że ten model wyróżnia się na tle konkurencji. Duża pojemność baterii 4000 mAh pozwala na długi czas nieprzerwanej pracy bez dostępu do źródła zasilania (do 10 godzin). Niewielkie rozmiary oraz waga urządzenia (386g.) gwarantują komfort i wygodę w przypadku długiego użytkowania.

C80 – komputer mobilny do zadań specjalnych

Model występuje w trzech wariantach: standardowym, w opcji z modułem RFID UHF oraz w wersji dedykowanej dla służby zdrowia. Wyposażony został w ekran dotykowy HD o przekątnej 5,72 cala. Pojemna bateria 4600 mAh zapewnia do 12 godzin nieprzerwanej pracy. Co więcej, C80 możemy zaopatrzyć w dodatkowe baterie: hot swap oraz dedykowaną do uchwytu pistoletowego, wydłużając tym samym znacząco czas użytkowania. Lekka i niewielka konstrukcja urządzenia sprawia, że może on być obsługiwany wygodnie, nawet za pomocą jednej ręki. Dodatkowo, dzięki doskonałej czułości wyświetlacza korzystanie z tego komputera mobilnego w rękawiczkach czy też za pomocą mokrych dłoni, nie stanowi problemu. System operacyjny Android 11, wzbogacony o certyfikat GMS zapewnia dostęp do różnorodnych aplikacji oraz bieżących aktualizacji systemu. Płynność działania gwarantuje natomiast ośmiordzeniowy procesor 2.0 GHz oraz duża pojemność pamięci – 4 GB RAM + 64 GB ROM. C80 bez problemu poradzi sobie w wymagających i niekorzystnych warunkach użytkowania, a jego odporność na działanie kurzu oraz wody poświadczona jest certyfikatem IP67. Potwierdzają to także testy wytrzymałości na upadek z wysokości 1,5 m. Model ten został wyposażony w silnik skanujący, który pozwoli na odczyt nawet najbardziej problematycznych kodów 1D oraz 2D. Wbudowane moduły łączności, takie jak Wi-Fi, NFC czy Bluetooth umożliwią szybką i łatwą transmisję danych.

C7X – poręczny tablet klasy przemysłowej

Szukając niewielkiego i solidnego tabletu przemysłowego warto zwrócić uwagę na model Cilico C7X. Urządzenie charakteryzuje się kompaktowym rozmiarem. Dzięki zastosowaniu wyświetlacza o przekątnej 7-u cali z powodzeniem zmieścimy tablet w kieszeni większości spodni czy torebce. Kolorowy ekran LCD o rozdzielczości 1280×720 px zapewnia porządnej jakości technologię wyświetlania i najwyższą jasność w swojej klasie, dzięki czemu nawet w pełnym słońcu tablet pozostaje w pełni czytelny. Warto podkreślić, że urządzenie posiada stopień ochrony klasy przemysłowej. Obudowa została pokryta specjalnym tworzywem sztucznym, z kolei wyświetlacz jest chroniony przez hartowane szkło Corning Gorilla Glass, co gwarantuje zwiększoną wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne. Atrakcyjne wzornictwo i solidne wykonanie sprawiają, że C7X bez problemu odnajdzie się w modnym butiku z odzieżą lub restauracji, ale będzie też świetnym wyborem do pracy w terenie, takiej jak plac budowy czy rafineria. Wymagającym zadaniom sprzyja wydajna bateria o pojemności 7200 mAh, która zapewnia ciągłość działania bez konieczności przerw. Urządzenie wyposażono w szereg modułów, które dają możliwość komunikacji bezprzewodowej: Bluetooth 4.0, NFC, Wi-Fi, WWAN. Do tego zostało zaopatrzone w skaner 1D/2D, czytnik RFID oraz dwie kamery (2 Mpx na froncie oraz 8 Mpx z tyłu).

CM900 – efektywny czytnik RFID oraz kodów kreskowych

CM900 to nowo opracowany czytnik RFID UHF w portfolio Cilico. Oparty na innowacyjnych rozwiązaniach, zapewnia doskonałą wydajność odczytu oraz zapisu danych. Zasięg w zależności od etykiety i anteny wynosi nawet 17 metrów. A prędkość wielokrotnego odczytu sięga 200 tagów/s. Akumulator o pojemności 5700 mAh wystarcza na długą pracę z dala od źródła zasilania. CM900 oprócz obsługi odczytu tagów RFID oferuje także możliwość skanowania kodów kreskowych. Może być używany samodzielnie lub w kombinacji z innym urządzeniem zarządzającym. Pozwala na połączenie z terminalami mobilnymi przez Bluetooth w celu przesyłania danych w czasie rzeczywistym. Czytnik CM900 umożliwia przechowywanie nawet 1000 kodów kreskowych/100000 tagów RFID w trybie offline i obsługuje zbiorcze przesyłanie danych, co wydatnie wpływa na przyspieszenie pracy i optymalizację działań. Urządzenie idealnie odnajdzie się w nowoczesnych magazynach dystrybucyjnych czy halach przemysłowych.
Autoryzowanym dystrybutorem urządzeń Cilico jest firma Koncept-L S.A.

Dział: IT w magazynie

Autor: Eksperci Koncept-L
Zdjęcia: Koncept-L