Doświetlenie, przewietrzanie i oddymianie nowoczesnych hal magazynowych

Doświetlenie, przewietrzanie i oddymianie nowoczesnych hal magazynowych

W Polsce rośnie liczba magazynów certyfikowanych w systemie BREEAM lub zgodnie z innymi standardami ekologicznego budownictwa. Aby otrzymać taką certyfikację, budynek musi wykazywać się m.in. wysoką efektywnością energetyczną, stwarzać komfortowe i bezpieczne warunki pracy. Jednocześnie inwestorzy poszukują rozwiązań, które pozwolą ograniczyć koszty inwestycyjne. Zintegrowane systemy doświetlenia światłem dziennym, wentylacji naturalnej i oddymiania ułatwiają tworzenie zrównoważonych budynków, przyjaznych dla użytkowników, środowiska i budżetu.

Takie systemowe rozwiązania oferuje Kingspan Light + Air. Podstawową zaletą naszych urządzeń jest ich modułowa budowa. Oznacza to, że urządzenie w wersji podstawowej może być wyposażane w dodatkowe elementy, a jego funkcja rozszerzana, np. w łukowe pasma świetlne mogą być wbudowywane klapy, które w zależności od zamontowanego siłownika, mogą służyć do przewietrzania lub oddymiania w czasie pożaru. Podobnie sytuacja wygląda ze świetlikami punktowymi, których podstawowym zadaniem jest doświetlenie wnętrz światłem dziennym. Natomiast wyposażone w odpowiedni napęd mogą pełnić funkcję wyłazów dachowych, klap przewietrzających lub klap dymowych.

Spójna, modułowa konstrukcja naszych produktów umożliwia, w dowolnej chwili, bezproblemową modernizację istniejących rozwiązań bez utraty ich właściwości. Wszystkie urządzenia przeznaczone do oddymiania są zgodne z normą PN EN 12101-2.

Zalety naszych produktów to:

  • szeroki asortyment,
  • świetliki o klasycznych, jak i nietypowych kształtach,
  • szeroki zakres wymiarów pasm, świetlików i klap,
  • wysoka jakość i estetyka wykonania,
  • modułowa budowa umożliwiająca rozszerzanie funkcji produktu,
  • łączenie funkcji doświetlania oraz przewietrzania lub oddymiania.

Świetliki mogą mieć szklenia z poliwęglanu lub z akrylu. Nasze urządzenia można doposażać w różnego rodzaju akcesoria dodatkowe, które mamy w swojej ofercie. Są to m.in. kraty antywłamaniowe, kraty zabezpieczające przed upadkiem i przebiciem, siatki przeciw owadom, osłony przed gradem i inne.

Wszystkie produkty są dostosowywane do indywidualnych potrzeb klienta z zachowaniem wymaganych właściwości, spełniających obowiązujące przepisy prawa.

Nasze urządzenia można montować w nowych budynkach, jak i podczas modernizacji istniejących już obiektów. Przykładamy dużą wagę do tego, by nasze produkty oraz proponowane rozwiązania były zgodne z duchem zrównoważonego rozwoju i budownictwa. Zarówno na etapie produkcji naszych urządzeń, jak i w fazie ich eksploatacji.

Nasi klienci cenią nas za jakość obsługi i wsparcie na każdym etapie realizacji inwestycji – od projektu, przez montaż, po konserwację i serwis urządzeń, zarówno w okresie gwarancyjnym, jak i po jego upływie.

Dział: Obiekty przemysłowe

Autor: Eksperci firmy Kingspan Light + Air | Essmann Polska

Zdjęcie: Kingspan Light + Air | Essmann Polska

Kingspan Light + Air | Essmann Polska Sp. z o.o.
ul. Franciszka Klimczaka 1
02-797 Warszawa
e-mail: kla.essmann.pl@kingspan.com
www.kingspan.com/pl/pl