Jak etykietują przesyłki we Frama Nederland?

Jak etykietują przesyłki we Frama Nederland?

Innowacyjna firma z branży frankingu pocztowego wdraża drukarki etykiet Bixolon jako część hybrydowego rozwiązania typu „All-In-One”.

Frama Nederland jest liderem na rynku maszyn do frankowania i zajmuje się opracowywaniem technologii dla wydajnego przetwarzania listów i paczek pocztowych. Przedsiębiorstwo jest filią Frama AG w Szwajcarii, która to firma została założona w 1972 roku i produkuje oraz dostarcza urządzenia do frankowania dla firm. Frankowanie to inaczej automatyczne nadrukowywanie na kopercie opłaty pocztowej, eliminujące konieczność ręcznego naklejania znaczków.

Frama jako ekspert z wieloletnim doświadczeniem wymaga wydajnych i profesjonalnych rozwiązań do zarządzania, które spełnią najwyższe standardy bezpieczeństwa. Firma wyspecjalizowała się w zakresie rozwiązań do przetwarzania przesyłek. Oferuje platformę dla małych i średnich firm, która umożliwia wysyłkę poczty dowolnego rozmiaru, od listów, przesyłek masowych, paczek, do certyfikowanych wiadomości e-mail. Stara się różnicować ofertę według współczesnych standardów, w której frankownica jest jednym z elementów systemu typu all-in-one.

Jakie było wyzwanie?

Frama Nederland skupiła się na byciu optymalnym łącznikiem między nadawcą a odbiorcą, tak aby docelowo znacząco ułatwić proces wysyłki. Po odnotowaniu spadku przesyłek listowych od 2008 roku, Frama szukała efektywnego rozwiązania dla systemu pocztowego, który mógłby działać obok już istniejącego mechanizmu do frankowania i dostosować się do zmieniającej się sytuacji na rynku.

Głównym celem było stworzenie hybrydowego, łatwego w obsłudze rozwiązania do obsługi poczty i paczek, które obejmuje między innymi możliwość wypożyczenia klientowi sprzętu do samodzielnego wydruku. Receptą byłoby świadczenie szeregu usług w celu łatwego wysyłania listów, paczek i masowych przesyłek online oraz wydruku etykiet, które można później bezpośrednio dodać do listu lub paczki.

Jakie zastosowano rozwiązanie?

Po przetestowaniu szeregu drukarek etykiet, Frama zdecydowała się na model SLP-DX420EG, czyli 4-calową drukarkę biurkową. Urządzenie wybrano ze względu na jego zaawansowane funkcje i przystępną cenę. Drukarka działa w połączeniu z platformą MijnFrama, która obsługuje język programowania ZPL i jest uruchamiana za pomocą przeglądarki internetowej. To łatwe w użyciu rozwiązanie umożliwia klientom podłączenie drukarki Bixolon przez USB lub LAN do komputera w celu łatwego drukowania etykiet.

Jakie udało się osiągnąć wyniki?

Pomysł platformy hybrydowej MijnFrama został już pomyślnie rozwinięty i liczy 165 urządzeń w całej Holandii. Zapewnia klientom dużą elastyczność, oferując nie tylko maszyny do frankowania, ale także drukarki w połączeniu z internetową platformą wysyłkową MijnFrama. Rozwiązanie służy nie tylko do wydruku etykiet wysyłkowych, ale również wysyłek zautomatyzowanych, certyfikowanych e-maili i obiegu dokumentów cyfrowych.

Elastyczność sprzętu pozwoliła firmie Frama na wdrożenie systemu wynajmu drukarek etykiet Bixolon u swoich klientów. Gdy Ci zamawiają drukarkę, jest ona dostarczana wraz z instrukcją do połączenia z wybranym komputerem. Platforma internetowa pozwala na monitorowanie, czy użytkownik korzysta z drukarki i zapewnia dodatkowe wsparcie w razie potrzeby.

Hybrydowe rozwiązanie oparte między innymi o zaawansowane drukarki Bixolon SLP-DX420EG wspiera klientów od stycznia 2021 roku. Przedsiębiorstwo pocztowe PostNL usunęło z obiegu stare książki pocztowe z kodami kreskowymi. Rozwiązanie ma zapewnić klientom prostsze i szybsze alternatywy dla wysyłek pocztowych. Etykiety wysyłkowe zawierają zarówno adresy, jak i informacje pod postacią kodu kreskowego, umożliwiające klientowi stworzenie jednej etykiety do naklejenia na przesyłkę. To doprowadziło do tego, że więcej firm skłoniło się do platformy MijnFrama i odkryło jej ogromne możliwości.

Autor: Adrian Szczepanik, Koncept-L S.A.

Zdjęcia: BIXOLON/Koncept-L