Krok po kroku, czyli jak Schuurman Schoenen wdraża roboty Magazino
Firma robotyczna Magazino pozyskała nowego klienta – firmę Schuurman Schoenen, działającą na rynku obuwniczym – na swoje wdrożenie – zastosowanie TORU – mobilnego robota. Schuurman Schoenen jest znany w Holandii jako wiodący sprzedawca obuwia z 45 sklepami i serwisem e-commerce. Schuurman zaczynał od małego sklepu w Borculo w latach pięćdziesiątych XX wieku, który rozwijał się przez lata dzięki wysiłkom trzech pokoleń rodziny Schuurman.
Holenderska firma, znana z szerokiej gamy obuwia, zastosowała roboty w swoim magazynie w Neede w Holandii. Wykorzystując robota TORU, Schuurman Schoenen wdraża system elastycznej automatyzacji (procesu, który był wykonywany ręcznie) kompletacji pudełek po butach.
Dzięki wdrożeniu inteligentnego, mobilnego robota kompletacyjnego TORU, Schuurman jest jednym z najbardziej innowacyjnych pionierów w branży. Ciągły rozwój handlu elektronicznego i mniejsze rozmiary partii wymagają rozwiązań automatyzacji, które można elastycznie dostosowywać i skalować zgodnie z wymaganiami.
Mobilny robot zbierający TORU działa autonomicznie za pomocą technologii kamer 3D, licznych czujników i może pracować przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Można go również łatwo zaimplementować w procesach przychodzących i wychodzących. W efekcie roboty TORU zmniejszają typowe szczyty zamówień w e-commerce i poprawiają czas realizacji zamówień do klientów, ponieważ mogą działać również w nocy lub w weekendy.
– Dzięki zastosowaniu robota Magazino TORU znaleźliśmy elastyczne rozwiązanie, które zabezpieczy nasz rozwój i usługi w następnych latach na bardzo konkurencyjnym rynku – mówi Arjan Schuurman, dyrektor generalny Schuurman Schoenen.
– Dzięki TORU Schuurman Schoenen ma rozwiązanie umożliwiające skalowanie floty zgodnie z jej rozwojem i zwiększenie dostępności usług dla swoich klientów – dodaje Julia Scholz, dyrektor sprzedaży w Magazino GmbH.
Za pomocą chwytaka podciśnieniowego TORU pobiera z półek pojedyncze pudełka na buty, transportuje je do stanowiska odbiorczego, odpowiednio sortuje, a jednocześnie kontroluje także proces uzupełniania i zwrotu pudełek. Za pośrednictwem Wi-Fi robot jest połączony nie tylko z systemem zarządzania magazynem Schuurman (WMS), ale także z lokalną i globalną chmurą Magazino. Dzięki temu połączeniu i wykorzystaniu sztucznej inteligencji TORU każdego dnia uczy się na swoich dotychczasowych doświadczeniach, poprawia swoją wydajność i wytrzymałość, a jednocześnie dzieli się wiedzą z pozostałymi robotami we flocie.
Jedną z kluczowych zalet TORU jest możliwość integracji z istniejącym środowiskiem magazynowym w Neede przy minimalnych modyfikacjach. TORU może wspierać pracowników w mniej ergonomicznych zadaniach, na przykład podczas kompletacji z dolnej lub górnej półki lub w przypadku konieczności pokonania długich tras w magazynie. Dzięki licznym czujnikom robot TORU w czasie rzeczywistym obserwuje swoje otoczenie, wykrywa ludzi lub przeszkody na swojej drodze, dzięki czemu w bezpieczny sposób działa obok pracowników w tym samym obszarze roboczym. Przy czasie pracy do 18 godzin TORU może działać również w nocy lub poza podstawowymi godzinami pracy.
Tekst: Redakcja
Zdjęcia: Magazino