Panattoni z kolejną bardzo dużą realizacją dla sektora odzieżowego

Panattoni z kolejną bardzo dużą realizacją dla sektora odzieżowego

Firma poinformowała, że wynajęła w Poznaniu firmie z branży odzieżowej aż… 82 000 mkw. Zatrudnienie znajdzie ok. 3000 pracowników, a magazyn będzie wyposażony w wiele innowacyjnych udogodnień.

Deweloper od lat realizuje szeroko zakrojone inwestycje dla liderów branży odzieżowej. Tym razem wynajął powierzchnię w dedykowanym obiekcie poznańskim, którego budowa ruszy na przełomie roku 2022 i 2023. Z nowej lokalizacji przedsiębiorstwo prowadzić będzie operacje z zakresu e-commerce, obsługując kilka europejskich rynków. Firma skorzysta także z trzykondygnacyjnego biura o powierzchni 6000 mkw.

– Globalnie na początku tego roku e-commerce dla branży fashion wart był ok. 744 miliardów dolarów. Jego wartość ma osiągnąć nawet 1,1 biliona dolarów w 2026 r. Trendy te znajdują odzwierciedlenie na polskim rynku, który coraz częściej staje się hubem dla całej Europy. Jest to możliwe dzięki strategicznej lokalizacji, a także nowoczesnym obiektom, które pozwalają na obsługę rosnących wolumenów odzieżowego e-commerce – mówi Marek Dobrzycki, Managing Director z Panattoni.

Na dachu obiektu znajdzie się instalacja fotowoltaiczna, a zwiększona liczba świetlików umożliwi dodatkowe doświetlenie miejsc pracy. Do dyspozycji klienta będzie również strefa high bay VNA. Wewnątrz zostaną wydzielone specjalne strefy do robienia zdjęć produktów.

Deweloper zapowiada, że inwestycja dla odzieżowego giganta spełni najwyższe normy zrównoważonego budownictwa i przejdzie certyfikację metodą BREEAM na poziomie Outstanding – dotąd niespotykanym na polskim rynku. Obiekt zostanie zrealizowany bez użycia PCV (poza instalacjami podziemnymi). Użytkownicy inwestycji skorzystają również z szeregu rozwiązań z zakresu wellbeingu. Przygotowana będzie m.in. infrastruktura dla rowerzystów, taras oraz siłownia zewnętrzna, boisko do siatkówki, tor do gry w boule, a także centralna instalacja wody pitnej w biurze. Ponadto na terenie inwestycji pracownicy skorzystają ze stacji ładowania samochodów elektrycznych. Panattoni zaimplementuje też system odzyskiwania wody deszczowej, która zostanie użyta w toaletach oraz do podlewania trawników.

Autor: Redakcja

Zdjęcie: Panattoni