Solidne i funkcjonalne rozwiązania do druku przemysłowego

Solidne i funkcjonalne rozwiązania do druku przemysłowego

W ruchliwym, szybko zmieniającym się środowisku ważne jest, aby drukarki miały jak najmniej przestojów. W końcu jeden błąd w zatłoczonym magazynie dostawczym może spowodować kilkugodzinne opóźnienie.

Stosowane rozwiązania do druku muszą być solidne, niezawodne i godne zaufania. Citizen to jedna z tych marek, które swoją pozycję zbudowały inwestując w jakość produktów. Oferta Citizen obejmuje między innymi niezawodne drukarki etykiet, stworzone specjalnie do zastosowań w przemyśle i logistyce, a także szybkie i wytrzymałe drukarki biurkowe oraz przenośne. Główna cecha, która łączy wszystkie z wymienionych rozwiązań, to niezawodność i wysoka odporność na uszkodzenia. 

Kompleksowe i przemysłowe drukowanie etykiet z Citizen CL-S700II

Do drukarek przemysłowych należy cała seria Citizen CL-S700, wśród której znajduje się model CL-S700II. Jest to model zaprojektowany z myślą o niskim wskaźniku awaryjności i obsłudze wydruków wysokonakładowych. Wyposażony w całkowicie metalowy mechanizm i wytrzymałą obudowę przemysłową jest gwarantem trwałości i niezawodności. CL-S700II ma dodatkową przestrzeń na nośniki, dzięki czemu pozwala na przechowanie większych rolek etykiet i taśm niż standardowa drukarka etykiet. Może również kontynuować drukowanie, podczas gdy urządzenia innych producentów potrzebują czasu na przestój. Co więcej, model CL-S700II jest kompatybilny z różnymi opcjami taśm i nośników, dzięki czemu idealnie nadaje się do zaawansowanych przypadków, takich jak etykiety elektroniczne i PCB, a jednocześnie jest łatwa w użyciu przy prostszych wydrukach, takich jak etykiety dostawcze. Drukarka CL-S700II została zaprojektowana z myślą o wszechstronności i możliwościach adaptacji, idealnie sprawdzając się w środowiskach magazynowych i logistycznych, gdzie rozwiązanie do drukowania może wymagać wykonania więcej niż jednego zadania. Seria CL-S700II jest dostępna z szeregiem różnych opcji, takich jak bezpośredni druk termiczny oraz termotransferowy, druk w rozdzielczości 300 dpi, a nawet alternatywne rozwiązania w postaci nawijaka i odklejaka. Generując etykiety z prędkością do 250 mm na sekundę, jest to jedna z najszybszych przemysłowych drukarek dostępnych obecnie na rynku.

Najmniejsza w swojej kategorii – drukarka Citizen CL-S6621

Z myślą o sektorze logistyki i magazynowania zostały opracowane również drukarki etykiet Citizen seria CL-S6621. Dzięki kompatybilności z 6-calowymi rolkami etykiet, model ten zdolny jest drukować wielkoformatowe etykiety przewozowe, szczególnie popularne w procesie oznaczania palet oraz miejsc magazynowych. To, co wyróżnia tę drukarkę, to najmniejsze w swojej klasie gabaryty. Cała konstrukcja zamknięta jest bowiem w obudowie o wymiarach 303 x 290 x 273 mm, co plasuje ją na pierwszym miejscu w rankingu kompaktowości w klasie drukarek 6-calowych. Interakcję z wnętrzem drukarki ułatwia system „Hi-Lift”, który pozwala na pełny dostęp do mechanizmów drukarki, co z kolei ułatwia czyszczenie i usuwanie ewentualnych zacięć papieru. Natomiast konstrukcja typu „Hi-Open” wykonana z tworzywa ABS, poprzez pionowe otwarcie jeszcze bardziej minimalizuje niezbędną przestrzeń roboczą. Rozwiązania te gwarantują wysoki komfort eksploatacji oraz serwisowania. Urządzenie działa zarówno w technologii termicznej, jak i termotransferowej, drukując z prędkością 150 mm/s w rozdzielczości 203 dpi. Wyposażona w solidną konstrukcję i trwałe komponenty, CL-S6621 może działać przez długie godziny bez przeszkód. Dzięki temu idealnie nadaje się do środowisk, w których wymagana jest ciągła i niezawodna praca, takich jak magazyny, centra dystrybucyjne czy linie produkcyjne.

Autoryzowanym dystrybutorem urządzeń Citizen jest firma Koncept-L S.A ( www.koncept-L.pl).

Tekst: Eksperci Koncept-L

Zdjęcia: Koncept-L / Citizen